Skip links

ben.

her şey, tek bir şey için

kendime söz verdim.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Önce kendini değiştirdi, şimdi ulaşabildiği herkesi...

2 M

kitap baskısı

8 M

Takipçi

250

seminer

250 M

VİDEO İZLENME

Neyle meşgulüm?

Mühendis

Mühendis

Gemi inşaat mühendisiyim. Mesleğimi yapmıyorum ancak İstanbul Teknik Üniversitesinden kazandığım becerileri, analitik düşünmeyi hayatımdaki her alanda kullanıyorum.

Yazar

Yazar

Yaklaşık 2 yılda bir kitap tamamlıyorum. Yağmurlu günlerde, kapalı havalarda, güzel de bir şarkı yakaladıysam bir sonraki kitabıma satırlar ekleniyor demektir.

Youtuber

Youtuber

Youtube Türkiye'de alanımızdaki en iyi birkaç kanaldan biri olabiliriz.1.8 milyonluk muhteşem bir aile için haftada 1-2 video üretiyorum. Şimdiye de faydadan başka hiçbir şey üretmedik.

Influencer

Influencer

Instagram, Twitter, Facebook gibi alanlarda ekibimizle birlikte çift kanatlı insanların hayatlarını geliştirmek için güzel bilgiler paylaşıyoruz. *Çift kanatlı: Hem aklı, hem kalbi güzel insanlar.

Girişimci

Girişimci

Üniversiteden kalan girişimcilik reflekslerim ve ben. Türkiye'de 2 kafem ve bir ticari girişimim, avrupada bazı yatırımlarım var, biavrupa bunlardan biri. Yalnızca özgürlüğümü kısıtlamayacak yatırımlar yapıyorum. Tüm vaktimi keşfetmek, gelişmek ve insanlara fayda sağlamaya ayırmak istiyorum.

Seyahat

Seyahat

Yeni insanlara, yeni kültürlere aşığım. 2 yıl önce Barselona'ya taşındım, 2023 haziranda birkaç yıl yaşamak üzere Amsterdam'a taşınacağım. Sık sık gezme ve hiçbir yere bağlı kalmadan 2 yılda bir farklı kültürde yaşama fikrim var.

hikayem.

 • Yeniyseniz ve vaktiniz yoksa kısa bir özet: İstanbul Teknik Üniversitesi gemi inşaat mühendisliğinden mezun oldu. Toplamda 2 milyon satışa ulaşan 6 kitap yazarak son 10 yılın en çok satan yazarlarından biri oldu. Sosyal medyada 8 milyondan fazla takipçisi var. Youtube videoları 130 milyondan fazla izlendi ve bir çoğu avrupada gerçekleşen 250’den fazla seminer yaptı. Hayatın verimli ve farkında yaşanması gerektiğine inanıyor ve bu konularda kitap, video, seminer ve içerikler üretiyor. Seyahat ederek yaşıyor, şu an Barselona’da.
 
 • Öğretmen Anne ve Babanın ilk oğlu. İstanbul’da dünyaya geldi.
 
 • Matematik ve Fizik aşkıyla dolu gençlik yıllarının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat Fakültesini kazandı.
 
 • Üniversite süresince sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye genelinde bir çok projeye imza attı. Günümüzde dahi bir çok üniversite tarafından düzenlenen “Kardeş Okul” projesini ilk olarak 2006 yılında İTÜ’de kendisi başlatarak diğer üniversitelere yayılmasını sağladı. Diyarbakır’da 2 ilköğretim okuluna derslikler ve kütüphane yapımı,
 
 • İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde sigara satışını kaldırttı. 
 
 • İhtiyacı olan öğrencilere destek sağlayan “İTÜ Giysi Odası” gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinde kurucu pozisyonundaydı. Yeşilay, Sarıay, Toplum Gönüllüleri, Lösev gibi derneklerden ödüller aldı.
 
 • Dönemin İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin tarafından üniversitedeki sosyal girişim ve başarılarından dolayı 2 yıl üst üste teşekkür ödülü aldı. 2 Yıl boyunca İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrenci Konseyinde başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Üniversitede yaptığı bazı çalışmalar video 1 ve video 2
 
 • Üniversite okurken hem eğitim hem de seyahat için her yaz vaktini avrupada geçirdi ve bu seyahatlerden birinde tanıştığı kişinin değişen hayatını konu alan kitabı “Ne için varsan Onun için yaşa” çıktı. Kitap 6 ayda 200 bine yakın baskı yaptı.
 
 • Üniversiteden mezun olup askerliğini İskenderun’da gerçekleştirdikten sonra dünyanın en büyük armatörü olan İtalyan gemi şirketi MSC’de 800 kişi arasından seçilerek çalışma hayatına atıldı. İş süresinin tam 2.yılını doldurduğu gün istifa edip hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi.
 
 • 2013 yılında Çayistanbul Kitap&Kafe ‘yi kurdu. Şu an 2 şubesi ve 50 çalışanı mevcuttur…
 
 • 26 yaşındayken arkadaşları arasında okunsun diye lise yıllarında yazdığı şiirlerden oluşan “Elif gibi Sevmek” kitabını çıkarttı ve o yıl Türkiye’de en çok satan ve konuşulan kitap oldu toplam baskı adedi bir milyonu geçti. Devamında Elif gibi Sevmek-2 ve Eyvallah, Eyvallah-2 ve Fesleğen kitaplarını çıkartmıştır. Her kitabı en az 300.000 baskı yaparak çıktıkları yılların en çok okunan kitaplar listesine girmiştir.
 
 • Son kitabı “Ne için varsan Onun için yaşa” üniversitede öğrenciliği sırasında çıktığı 1 aylık avrupa maceralarını ve tanıştığı birinin hayatının dönüşüm hikayesini anlatmaktadır. 
 
 • guzelinsanlar.org platformunun kurucusudur. Platform ilk yılında Afrikada su bulunmayan 61 köye su kuyusu açmıştır. 2020 sonbaharında ise 10.000 Afrikalının gözlerini açıp dünyayı görmesini sağlamak amacıyla katarakt ameliyatı projesi için Afrika’ya gidilecekti. Tüm çalışmalar hazırken pandemi sebebiyle Tanzanya’da gerçekleştirilecek projemiz için ülkeler arası izinler sağlanamadı ve ertelendi.
 
 • Pandemi öncesi özel bir üniversitede Girişimcilik ve Sosyal sorumluluk dersleri verdi.
 
 • En büyük yeteneğinin “hayal kurabilmek” olduğunu söyler. Kitlesel değişimlerin mümkün olduğuna inanır ve Youtube kanalında videolar, sosyal medya hesaplarında yazılar, kitaplarında kurgular ve Avrupa’nın birçok ülkesindeki seminerleriyle kitlesel uyanışı sağlamaya çalışmaktadır. Tüm bu yaptığı şeyleri hayatını adadığı yaşam felsefesini insanlara aktarma aracı olarak kullanmakta ve bunu tüm dünyaya yaymayı amaçlamaktadır.
 
 • Yaşamından sonra dünyaya bir cümle bırakmak isterse o da muhtemelen şu olacaktır: “Ne için varsan, O’nun için yaşa…”
Drag